Tootegrupid

Sõlmed

Palomar. Enamlevinud ja üks kindlamaid sõlmi. Sobiv nii konksu, landilõksu, jigi,
raskuse, söödakorvi j.n.e sõlmeks. Sõlm on ülimalt lihntne ja alloleval joonisel on samm sammult ära toodud sõlme tegemine.

 

Clinch’i sõlm. Nagu ka eelmine sõlm sobib Clinch’i sõlm erinevateks juhtudeks. Soovitatav on kasutada Clinch’i sõlme konksude sidumiseks. Alloleval joonisel on detailselt näidatud sõlme tegemine.

Sõlm väiksemate konksude sidumiseks. Peenematele konksude sidumisel on ette tulnud, et tamiil jääb ümber konksu kas ebaühtlaselt, liig suure sõlmena, või muul moel halvasti. Alljärgnev on üks sõlm, millega on hõlbus siduda konkse alates nr 12-14 ja väiksemaid.

 
Liini jätkamise sõlm. Kahe tamiili, nööri omavaheliseks jätkamiseks. 
 

 

 

Aas tamiili, nööri lõppu. Reeglina kasutatakse seda sõlme raskuste, söödakorvide kinnitamiseks liini lõppu. Laseb mugavalt rakusi, söödakorve vahetada.

 

 

 

 

 

Sõlm nööri ja tamiili omavahelisks ühendamiseks. Reeglina kasutatakse liidri (lipsu) sidumiseks nööri otsa. Selge veega veekogudes ja kala parema võtu tagamiseks kasutatakse mõnel juhul koha, ahvena ja haugipüügil fluorokarboonist lipse. Allolev sõlm on üks levinumaid kuidas ühendada nööri ja tamiili.